זיפות גגות בירושלים

זיפות גגות בירושלים
זיפות גגות

אין צורך לחכות לחורף כדי להרגיש את הדליפות מהגג. קיימות מספר שיטות לאיטום גגות בירושלים. בעיר הזאת יש צורך להגנה על הגג מפני מזג האוויר הירושלמי הידוע. שיטות איטום הנפוצות הן  ביריעות, איטום בחומרים אקריליים. בשנים האחרונות יצא שם רע לזיפות גגות בירושלים. השם הרע יצא בגלל שהוא נחשב לשיטה מיושנת יחסית, אך יש לדעת כי עדיין הוא מבצע את עבודתו נאמנה, וכן הוא זול מאד. אז למה החלו בעלי המקצוע לנטוש את הדרך הזאת? מה הן היתרונות והחסרונות של זיפות גגות? ובעצם מהו בכלל זיפות גגות, הכל על החומר השחור והחם הזה?

מהו זיפות גגות בירושלים?

השיטה היא בעצם מריחת זפת על אורך הגג. המומחים משתמשים בשיטה זו, במספר מקרים כאשר הם רוצים להניח יריעות ביטונומיות, לפני כן עליהם לבצע זאת. במקרה שמחדשים זיפות של גג שזופת בעבר, כאשר יש גגות שעליהם יש קולטי שמש ודודים רבים. היא עדיין מיושמת בבנייני מגורים גדולים בשל מחירה הנוח. 

קיימות שתי שיטות לביצוע זיפות גגות, והם בראשונה מבצעים זיפות גגות בירושלים פעם אחת ואז הלבנה של הגג, בשיטה השנייה מבצעים זיפות פעמיים והלבנה בין שכבה לשכבה משתמשים ברשת אינטרגלס. מומחים מציינים כי יש להקפיד על ניקיון ועל הכנת תשתית נכונה כדי לא לפגוע באיכות העבודה. 

יש לציין כי קיימים שלושה שלבים לפני תחילת העבודה. האחד יש לנקות את הגג היטב מאבק ולכלוך, לאחר מכן יש למרוח משחה ביטונומיות, ולבסוף יש צורך להמתין מספר שעות לייבוש החומר לאחר שהחומר מתייבש יש לתקן לקוים הנמצאים בגג, ואז מתבצע זיפות גגות בירושלים והלבנת הגג תוך שימוש בחומרים אקריליים 

אם כך מהם היתרונות של זיפות גגות בירושלים?

הזפת החמה חודרת לתוך חורים וסדקים בגג, ויוצרת שכבה אטומה במיוחד, ובנוסף לכך שיטת זיפות גגות בירושלים נחשבת לשיטה הוותיקה, האמינה, וגם הזולה ביותר שבה ניתן לקבל פתרון איכותי, כאשר זיפות גגות או אפילו איטום מבנים מבוצע בצורה איכותית ומקצועית.

אם כן אז מהן החסרונות?

החסרונות די מעיבים על היתרונות שבשיטה זו מומחים טוענים כי החיסרון העיקרי של השיטה הזו הוא הצורך בהלבנת הגג מידי שנה, הצורך לסיוד הגג אינו בא כהמלצה, אלא הוא חובה כחלק מהתהליך. מטרתה של ההלבנה היא למנוע מהזפת להיסדק . חיסרון נוסף שמומחים אלו מעלים הוא שגג הזפת הוא רגיש לפגיעה מכנית, לפיכך רגישות זו גורמת לצורך לחזור על התהליך מידי מספר שנים 

כמה זה עולה לנו? העלות היא 35-45 למטר ועלות מריחת פריימר היא בין 5-15 שקלים. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*