יובש בעיניים

יובש בעיניים

סובלים מיובש בעיניים? הנה הסיבות המרכזיות לכך ומה ניתן לעשות

יובש בעיניים הינו תופעה נפוצה ביותר, אשר פוגעת באיכות החיים של רבים. כל אדם חווה אותה באופן קצת שונה, אך באופן גורף, התסמונת עלולה להשפיע על השינה, לגרום לאודם בעיניים ובמקרים מסוימים אף לטשטוש בראייה. באופן כללי, יובש בעיניים גורם לאי נוחות רבה לכל הסובלים מן התופעה. לכן, אם אתם או הסובבים אתכם סובלים גם מאותה תופעה, או מבקשים להימנע מכך, הנה הגורמים המרכזיים לתסמונת זו

חוסר היגיינה באיזור העין

אחד הגורמים המרכזיים לתופעה, לכלוך באיזור העין ובפרט בריסים, עלול להצטבר ולסתום את הבלוטות בשולי העפעפיים. סתימת הבלוטות תוביל לאידוי מוגבר של נוזל הדמעות, והתפתחות של יובש וצריבה. לכן, יש חשיבות גדולה לדאגה קפדנית על ניקיון העיניים. אם התופעה כבר החלה, שימוש בקומפרסים חמים יעזרו להפוך את הפרשות העיניים לנוזליות ולהקל עליה.

תופעות לוואי של תרופות מסוימות

יובש בעיניים עלול להתפתח גם בעקבות נטילת תרופות, כגון תרופות פסיכיאטריות, גלולות למניעת היריון ועוד. חשוב בהחלט להיות מודעים לכך, ולהתייעץ עם כל הגורמים הרלבנטיים אם פיתחתם זאת בעקבות נטילת תרופה מסוימת.

שהייה ארוכה מול מסכים

באופן טבעי, בעולם של היום רבים מבלים את רוב שעות היום מול מסכים, מה שללא ספק גורם לנזקים רבים לעיניים, הוא אחד מהם. אם אתם עובדים שעות רבות ביום מול המסך, ופיתחתם יובש בעיניים, כמובן שיהיה קשה ביותר לשנות את כלל הרגלי חייכם כדי להיפתר מהתופעה, אך חשוב בהחלט להכיר את העניין, ולדאוג לטפל בבעיה.

לסיכום, ישנם מספר גורמים מרכזיים לתופעה זו, אשר לצערנו הולכת ונעשית נפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות. אם גם אתם סובלים מתופעה זו, חשוב ביותר להכיר את הגורמים השונים, כדי להבין האם תוכלו להיפטר ממנה דרך שינוי אחד מהרגלי חייכם. אם זהו לא המצב, ישנן אפשרויות רבות לטיפול בבעיה, דרך טיפות עיניים ועד טיפולים שונים במרפאות ייעודיות. בכל באופן, יובש בעיניים אינו גזירת גורל, וללא ספק מומלץ לטפל בבעיה בהקדם האפשרי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*