היתרונות המרכזיים בהתקנת מערכת גז לרכב

מערכת גז לרכב

מעוניינים במערכת גז לרכב? הנה הסיבות המרכזיות לבחור בשיטה

האפשרות של שימוש בגז במקום בדלק ברכבים קיימת כבר שנים רבות: משנות ה-50 בארצות הברית, ומשנת 2003 בישראל. עם זאת, בשנים האחרונות מתחולל שינוי משמעותי בתעשיית הרכב, כאשר יותר צרכנים בוחרים בשיטה של מערכת גז לרכב, משלל סיבות. אז אם גם אתם חושבים על האפשרות הזו, הנה היתרונות המרכזיים.

חסכונית בטווח הארוך

העניין המרכזי שמרתיע צרכנים מהתקנת מערכת גז לרכב הינו מחיר ההתקנה. מחיר זה בהחלט אינו מבוטל, אך בטווח הארוך ההחלטה להתקין מערכת זו תתגלה כמשתלמת במיוחד. זאת, מכיוון שההבדל במחיר בין ליטר גז לבין ליטר בנזין נמוך הינו דרמטי, כשכיום מדובר בהבדל של כשלושה שקלים לליטר. כך, רכב ממוצע בישראל יחסוך כמה אלפי שקלים בשנה בזכות התקנת מערכת גז. מערכת זו תהיה חסכונית במיוחד, כשמדובר ברכבים שנוסעים מרחקים ארוכים. במקרים של בעלי מקצוע אשר נוסעים מרחקים גדולים כחלק מעבודתם, כמו מובילים, מורים לנהיגה ועוד, יהיה מדובר בחיסכון גדול בהרבה. במקרים אלה, החיסכון יכול בהחלט לעלות על עשרת אלפים ₪ בשנה. לכן, אם אתם משתמשים ברכב שלכם באופן תדיר, התקנת המערכת תהיה ללא ספק החלטה כלכלית נבונה מאוד.

סביבתית במיוחד

מעבר לחיסכון הכלכלי, ההחלטה להתקין מערכת גז לרכב היא ללא ספק החלטה אשר מיטיבה עם הסביבה ועם כדור הארץ. רכבים אשר ממונעים על ידי גז מזהמים הרבה פחות מאלה שצורכים דלק, כשההבדל ביניהם הוא דרמטי. זוהי גם הסיבה שגז הינו זול יותר מדלק. בניסיון לשמור על הסביבה, המדינה מעניקה הטבות מס משמעותיות לגז בהשוואה לדלק, מה שמוזיל אותו באופן משמעותי כל כך. בשנים האחרונות, המודעות לחשיבות הגדולה בשמירה על הסביבה עלתה שנות אור. עם שינויי האקלים והתחזיות לעתיד, כולם מבינים כמה זה קריטי לעשות את חלקם ולשמור על הסביבה. אז אם גם לכם חשוב לקחת חלק בשינוי, התקנת מערכות גז לרכב היא בהחלט צעד גדול בכיוון.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*