שואב אבק מרכזי

שואב אבק מרכזי זו מערכת שלמה הנמצאת מתחת לריצוף בבית. המנוע יכול להיות בתוך הבית או מחוצה לו, במחסן למשל. בבית עצמו מותקנות כמה נקודות דרכן אפשר לשאוב. התקנת השואב נעשית לפי שיוצקים את הטיח בבית. יש לו מספר יתרונות ההופכים אותו לכדאי ביותר. אתם מוזמנים לקרוא על כך במאמר שלפניכם.

מה היתרונות?

אחד היתרונות הבולטים של שואב אבק מרכזי הוא שלא צריך להעבירו ממקום למקום. הוא מאוד נוח לתפעול. יתרון נוסף הוא עוצמתו. המערכת שלו חזקה כמעט פי 10 משואב רגיל.

בנוסף, הוא אינו מרעיש וקל לנקותו. החלקים הנלווים לשואב הם מגוונים ורבים וגורם לכך שעולה ערך הבית.

איכות האוויר בבית טובה  וכמות המזהמים בבית קטנה יותר. מעולה למי שסובל מאלרגיות. גם הניקיון עצמו טוב יותר ואין צורך לרוקן מיכל לאחר כל שימוש.

כיצד עובד שואב אבק מרכזי?

מבנה של מערכת שואב אבק מרכזי בנוי מ-3 חלקים. יחידת שואב מרכזית הממוקמת במקום שנקבע מראש, תלויה על הקיר. למשל אפשר להתקין אותה בחניה, בחצר אנגלית, במחסן או בחדר שירות.

ניתן להתקינה בכל מקום אשר תוכנן לכך מראש ונקבע בתוכניות הבניה. בכל מקרה, עדיף להתקין את היחידה המרכזית בחלק התחתון של הבית.

חלק נוסף הוא צנרת הואקום, זוהי צנרת עשויה PVC  קשיח בקוטר של 2 אינץ'. הצנרת פרוסה ברחבי הבית, מתחת לריצוף, בקירות ואף בתקרה.

הצנרת מגיעה מהיחידה המרכזית ועוברת אל נקודות שאיבה המתוכננות לאזורים אסטרטגיים אשר נקבעים ומתוכננים מראש.

צינור ואביזרי קצה. את הניקוי מבצעים על-ידי צינור הנשלף מהקיר, אשר יכול להגיע לכ-15 מטרים. אביזרי הקצה השונים מתחברים אל הצינור בהתאם לסוגי הניקוי הרצויים.

מגוון של אביזרים המגיעים עם שואב אבק מרכזי

עם שואב אבק מרכזי מגיעים גם מוצרי קצה ומוצרים נלווים שונים. עזרים חכמים המסייעים לחסוך מאמץ מיותר וזמן יקר. ראשי שאיבה שונים, סוגי חובטים, צינורות נשלפים המותאמים לבית, כרטיסים חכמים, שקעים בצבעים, שקיות ומסננים.

בין המוצרים יש צינור שאיבה גמיש באורך של 9 מטרים, חובט ספות, ידית לצינור נשלף. שקע יעה שחור, שקע יעה לבן, שקע קלאסי לבן, סט שלישיה הכולל שלושה סוגי מברשות. מברשת מתפרקת, סטים של 5 או 10 שקיות מותאמות לשואב. מטאטא רצפתי, וויזיו וואק למניעת כניסה של חפצים גדולים. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*