תלונת שווא במשטרה

תלונת שווא במשטרה

תלונת שווא במשטרה הינה תלונה שאין לה כל ביסוס וכל תכליתה היא לייצר פחד והרתעה אצל הנילון, מי שהוגשה נגדו התלונה. רוב רובינו הוא אזרחים שומרי חוק ונורמטיביים שפגישותיהם עם המשטרה מסתכמות בעבירות קלות כגון עבירות תנועה או השלכת פסולת. אזרחים מסוג זה אינם מורגלים להיות חשודים בעבירות "כבדות" יותר, ולרוב הדבר ייצר פחד, חשש, לחץ במקרה הטוב. מכל מקום נסכים כי מדובר בחוויה שאינה נעימה לשון המעטה. 

תלונת שווא במשטרה

קיימות פעמים בהם אדם, מסיבותיו שלו, מגיש תלונה שווא במשטרה כנגד אדם אחר. יכול להיות כי אותו מתלונן מעוניין לנקום או להרע לנילון. ייתכן ואותו מתלונן הגיש את התלונה מתוך רשלנות, הינו הוא היה אדיש או חסר זהירות לגבי זהות הנילון. אולם לא משנה הסיבה להגשת תלונה, מדובר בעבירה פלילית שמצדיקה חקירה משטרתית כנגד המתלונן. אלא שכאמור חקירה פלילית לגבי המתלונן שהגיש את תלונת השווא היא במישור הענישתי, הינו המדינה נגד אותו מתלונן. אולם להגשת תלונת שווא במשטרה יש פן נוסף והוא הפן האזרחי בדמות תביעת לשון הרע.

תביעת לשון הרע

אדם אשר הוגשה נגדו תלונה ייתכן ונפגע מפעולה זה באופן קשה מאוד. הדבר מהווה לרוב פגיעה קשה במוניטין, בשם הטוב, בעיסוקו, בעסקו, במשלח ידו, משפחתו ועוד. חמור מכך, הרבה פעמים את הנעשה אין להשיב. הינו גם לאחר שהתברר שמדובר בתלונת שווא במשטרה, הפגיעה בשמו הטוב של אדם או במוניטין שלו בעקבות התלונה במשטרה כבר קיימת. פגיעה כזו קשה עד כמעט בלתי אפשרי לתקן. משום כך, אדם אשר הוגשה נגדו תלונות שווא יכול (וצריך) להגיש נגד המתלונן תביעת לשון הרע במסגרתה יפוצה על הנזקים שנגרמו לו.   

משרד אברהם טל

משרד עורכי הדין אברהם טל הינו משרד הממקום בבאר שבע מהמובילים בתחום לשון הרע והדיבה. המשרד בעל מומחיות ארוכת שנים בתחום זה ובמהלכן טיפל בתביעות במספר רב של תביעות דיבה ולשון הרע. במסגרת פעילותו ומומחיותו זו ייצג משרד אברהם טל בהצלחה רבה גם בתיקים רבים בהם הוגשה תלונת שווא במשטרה.       

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*